Bağcılar’da ‘polisim’ diyerek 2 milyon liralık vurgun yaptı

DHA

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde polise başvuran 37 yaşındaki P.M., polis olduğunu söyleyen bir kişi tarafından dolandırıldığını belirterek şikayetçi oldu.

Mağdur P.M., “Beni telefonla aradılar. Polis olduklarını söylediler. Terör örgütü ile bir bağlantımızın ortaya çıktığını, temize çıkana kadar evde bulunan para ve altınları kendilerine teslim etmemi istediler. Onlara inandım. Para ve altınları bir poşete koyup, kapıma gelen kişiye teslim ettim.” dedi.

Ev kadını P.M., daha sonra akrabaları ile konuştuğunda dolandırıldığını anladığını söyleyerek şikayetçi oldu.

Görüntülerden tespit edildi

Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından olayla ilgili başlatılan soruşturmada polis, para ve altın dolu poşeti alan kişinin güvenlik kamera görüntülerine ulaştı.

Şüphelinin elindeki poşetle hızla uzaklaştığı görüldü. Kameralardan yapılan takip sonucu kimliği tespit edilen şüpheli 41 yaşındaki Vedat D., kısa sürede yakalandı. Şüphelinin, daha önceden 4 suç kaydı olduğu ortaya çıktı.

Başkasını da dolandırdı

Soruşturma sonucunda şüphelinin yakalandığında üzerinde bulunan 250 bin lira değerinde para ve ziynet eşyasını, başka bir dolandırıcılık olayından elde ettiği tespit edildi.

Para ve ziynet eşyalarının, aynı yöntemle dolandırılan ev kadını 66 yaşındaki S.E.’ye ait olduğu ortaya çıktı. Poliste işlemleri tamamlanan şüpheli adliyeye sevk edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir