Meclisteki gerginlik makam odasına taşındı: Meclis üyeleri arasında yumruklu kavga!

Antalya’da Aksu Belediye Meclis toplantısında 6. gündem maddesi görüşüldüğü sırada İYİ Parti Grup Sözcüsü Ramazan Özen ile Belediye Başkanı Halil Şahin arasında tartışma çıktı. Tartışmaya, İYİ Parti Meclis Üyesi Nevzat Akcan da katıldı. Tartışmanın büyümesi üzerine Şahin zabıtaları toplantı salonuna çağırarak, “Alın bunları” deyince gerginlik yaşandı. İYİ Partili meclis üyelerinin, “Burası sizin babanızın çiftliği mi?” sözleri üzerine belediye başkanı zabıtalara ısrarla, “Alın bunları” diyerek salondan dışarı çıkardı.

ARBEDE YAŞANDI

Olay sonrası İYİ Parti Antalya İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan ve yardımcıları, çok sayıda partili ile Aksu Belediyesi’ne geldi. Başkan Halil Şahin’e makamında, tepki gösteren İYİ Partililere, bir AK Parti’linin “Ne diyorsunuz siz?” diye karşılık vermesi üzerine meclis üyeleri arasında yumruklu kavga yaşandı.

Arbede sırasında bazı partililerin tişört ve gömlekleri yırtıldı. 

“DEMOKRASİ KÜLTÜRÜMÜZLE BAĞDAŞMAYAN OLAYLAR”

İYİ Parti İl Başkanı Vahdet Afşin Karacan da konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

“Aksu Belediyesi meclis toplantısında tasvip etmediğimiz, demokrasi kültürümüzle bağdaşmayan olaylar yaşanmıştır. Belediye meclis toplantısında, gündemin 6. maddesi olan, Çalkaya Mahallesi’ne yapılması planlanan kültür merkezinin, yapım karşısında kiralanması teklifi meclis üyelerinin oylarına sunulmuştur.

Konuyla ilgili olarak Grup Başkanımız Ramazan Özen, Belediye Başkanı Halil Şahin’e sorular yöneltmiştir. Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, demokrasi kültürüne yakışmayacak şekilde bir tavırla cevap vermiştir. Ardından da meclis üyemiz Ramazan Özen ve Nevzat Akcan’ı belediye zabıtaları vasıtasıyla meclis salonundan zorla çıkarmak istemiştir. Arkadaşlarımız memurlar zorda kalmasın diye kendi istekleriyle salonu terk etmişlerdir.

Yaşanan sorunla ilgili olarak Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’i divan ve yönetim kurulu üyelerimiz, ilçe teşkilatımızla birlikte ziyaret etmek istedik. Makamında bizi dinlemek istemediği her halinden belli olan Sayın Başkan, bizlere karşı yaptığı konuşmada yanındakileri kışkırtmış ve bize saldırmalarına sebep olmuştur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir