600 bin TL’lik sıfır Fiat Doblo geliyor! Enişteler yaşadı!

Türkiye’de ticari araç denildiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi de Fiat Doblo diyebiliriz. Hali hazırda Fiat Doblo yenilenen kasasıyla tüm dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Peki yakında bu yeni kasaya sahip aracı 600 bin TL gibi hayli uygun bir fiyata satın alabileceksiniz desek?

Hali hazırda Türkiye’de 600 bin TL’ye sıfır otomobil almak çok mümkün değil. Bu durumun sebebini hepimiz biliyoruz. Ülkemizdeki yüksek vergilerden ötürü sıfır otomobil almak için en az 700 bin TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor.

Peki ticari araçlarda tablo nasıl? Bilindiği üzere son 2 yılda hemen hemen bildiğimiz tüm ticari araçların tasarımı değişti. Değişen kasa yapısıyla birlikte fiyatlar da arttı. Fakat Doblo severlere çok güzel haberlerimiz var.

Az önce de belirttiğimiz üzere şu anda Türkiye’de Doblo almak için 900 bin TL civarında bir parayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Lakin biraz sabırlı olursanız bu durumun değişeceğini söyleyebiliriz. Peki ama nasıl?

Aslında durum son derece basit. Hali hazırda elektrikli ticari modeller yavaş yavaş pazara hakim olmaya başladı. Hatta ülkemizde de satışa çıkan birkaç elektrikli ticari model var.

Lakin bu otomobiller Çin üretimi olduğu için ülkemizde yüksek fiyatlardan satılıyor. Çünkü Çinli otomobillere ek gümrük vergisi uygulanıyor.

İşte 600 bin TL’lik Doblo fırsatı da böyle mümkün olacak. Sosyal medyada yer alan bilgilere göre Fiat, elektrikli doblo modelleri için kolları sıvamış durumda. Üstelik bu modelin fiyatları da hayli uygun olacak.

Sızdırılan fiyatları TL’ye çevirip, elektrikli otomobillerden alınan ÖTV’yi eklediğimizde karşımıza 600 bin TL gibi bir etiket çıkıyor. Elbette en doğrusu Fiat’tan gelecek olan resmi açıklamayı beklemek olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir