iOS 17.0.3 güncellemesi, iPhone 15’e iki yeni sorun daha getirdi

Görünüşe göre iOS 17.0.3 bazı iPhone 15 sorunlarını çözerken, yanında bazo yeni sorunlar da getirdi. Güncellemenin yayınlanmasından birkaç gün sonra, birçok iPhone 15 kullanıcısı bazı Wi-Fi sorunlarına ek olarak telefonlarının geceleri şarj olurken rastgele bir şekilde kapandığından şikayet ediyor.

YouTuber Aaron Zollo, X üzerinden iPhone 15 kullanıcılarının bu sorunları gidermek için iOS 17.0.4 güncellemesine ihtiyaç duyabileceğini belirtti. Gönderisinde, birkaç kullanıcı daha bu konuda şikayette bulundu. Hatta Fran Besora da bu sorunu yaşamış.

En belirgin sorun, iPhone’un geceleri şarjdayken otomatik olarak kapanması. Buna ek olarak, kullanıcılar Wi-Fi ağlarına bağlanamadıklarından ya da bağlanmanın çok uzun sürdüğünden şikayet ediyor. Apple’ın bu hataları küçük bir yama ile mi yoksa iOS 17.1 ile mi ele alacağı belli değil.

Apple’ın yeni iPhone sürümlerinde her zaman bazı sorunları ele alması gerekse de bu yıl biraz daha fazla sorun çıkmış gibi görünüyor. Cupertino zaten güvenlik düzeltmeleri içeren iOS 17.0.1’i, iPhone kullanıcılarının verilerini iPhone 15’e aktarmalarına yardımcı olmak için iOS 17.0.2’yi ve aşırı ısınma sorununa ek olarak birkaç hatayı düzelten iOS 17.0.3’ü şimdiden yayınladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir