Milyonlarca çalışan bu sorunun yanıtını merak ediyor: EYT’yi kaçıranlara kademeli emeklilik geliyor mu? Son nokta konuldu

2000-2008 yılları arasında Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) girişi olan, EYT düzenlemesini kaçıran SGK ve Bağ-Kur’lu milyonlarca çalışanın gözü kademeli emeklilikte… Milyonlarca çalışan kademeli emekliliğin çıkıp çıkmayacağını merak ediyor. Torba yasayla Meclis’e geleceği iddia edilen kademeli emeklilikle ilgili bilgileri Prof. Dr. Cem Kılıç, NTV yayınında anlattı.

Kademeli emeklilik yasası ile ilgili iddialara yanıt veren Kılıç, “Tabii ki bu çıkan haberler karşısında hatta o kadar detay var ki prim günü, yaş, sigortalılık süresi vesaire ben de şüphe ettiğim için Ankara’da da bulunduğumuz için ilgili kamu bürokratlarına sordum. Öyle bir çalışma olmadığını ifade ettiler. Farklı kaynaklara sordum onlardan da aynı teyidi aldım. Şu an için böyle bir çalışma bulunmuyor. Bir torba yasa çalışması içine girecek şekilde madde teklifi, yaş prim teklifi, sigortalılık ile ilgili düzenleme söz konusu değil. SGK da bir açıklama yapmadı” ifadelerini kullandı.

Kılıç, şu an medyada yer aldığı şekilde bugün yarın bir torba yasanın söz konusu olmadığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir